Vorige maand opende districtsschepen Lieve Stallaert een door BOTA en ‘Sint-Andrieskwartier Herleeft!’ georganiseerde en druk bezochte tentoonstelling. Zo’n 188 portretten van bewoners die ooit in onze wijk hebben gewoond en door allerlei initiatieven het niveau hogerop hebben getild.

 

De foto’s zijn afkomstig uit archieven van verenigingen, als ook uit verzamelingen van particulieren. De zussen Liliane en Christel De Langh bezochten de tentoonstelling en lieten volgende reactie na op onze facebookpagina Gazet van Sint-Andries: “Onze papa was Leonard De Langh en zijn foto was aanwezig op de tentoonstelling. Hij was bierhandelaar in de Goedehoopstraat en vele jaren medewerker aan de folklorestoet. Hij deed als vrijwilliger de uitbating van De Kring in de Nationalestraat, acteerde enkele keren in een toneelstuk enz. Te veel om op te noe- men. M.a.w.: onze papa Leonard kende de Parochie van Miserie en zij kende hem. We vonden de tentoonstelling ook heel ontroerend, want we herkenden zo vele gezichten van mensen uit de wijk, vooral dan uit onze jeugd. Onze ouders namen ons ook altijd mee naar hun activiteiten in de wijk. Zo hebben we pinten leren tappen achter de toog van De Kring en bij de folklorestoet. Het bracht zo vele herinneringen terug dat er ook een traan vloeide …”